Felietony

 • Memokracja rządzi modą

  Memokracja rządzi modą

  Kto jest głównym wygranym wyborów prezydenckich w Ameryce? Głupie pytanie. Oczywiście Ken Bone.

  Czytaj więcej »
 • Zrobieni na szaro

  Zrobieni na szaro

  "Nasze życie jest okropnie szare. Nawet taksówki w mieście są szare. Ubrania wasze, was, nieszczęsnych mężczyzn, są parodią barwy. Szarość, szarość, szarość! W tym szarym świecie miasta i cywilizacji malarz nie może znaleźć barwy, której potrzebuje, i tak szuka, jak muzyk melodii. Trzeba iść na wieś, bo kraje, w których tej barwy jest jeszcze dużo, więc egzotyka, ta centrala światowa kolorów, są niestety zbyt daleko i dla nas niedostępne". To cytat z Zofii Stryjeńskiej, malarki, pytanej w latach 30., dlaczego ją tak ciągnie do ludowości.

  Czytaj więcej »
 • Lady Gucci wróciła!

  Lady Gucci wróciła!

  Wolę łkać w Rolls Roysie niż być szczęśliwą na rowerze - mawiała Patrizia Reggiani, po mężu Gucci. Tak, z tych Guccich. A konkretnie po Maurizo Guccim, ostatnim z modowego, bardzo licznego rodu, który prowadził rodzinny niegdyś interes zanim przejęły go finansowe konsorcja. I zanim zabiła go sama Patrizia.

  Czytaj więcej »
 • Znani i źle ubrani

  Znani i źle ubrani

  Ależ byliśmy kiedyś źle ubrani. I jacy biedni. I w sumie po prostu brzydcy. W każdym razie dużo brzydsi niż obecnie.

  Czytaj więcej »
 • Planeta Kardashian

  Planeta Kardashian

  Jeśli interesujecie się modą, nawet nie jakoś wnikliwie, tylko jakie wybrać szorty na lato albo co nowego w Topshopie, to nazwisko Kardashian musicie znać. Moda bez Kardashianów dziś po prostu nie istnieje.

  Czytaj więcej »
 • Dobre marzenia i złe rady

  Dobre marzenia i złe rady

  Każdemu wolno marzyć, przenosić się do innego świata, w którym nie dotyczą nas codzienne troski, nie dosięgają niezapłacone rachunki ani nie dopadają toksyczni ludzie. Czasem marzenia zmieniają się w rzeczywistość.

  Czytaj więcej »
 • Nasze zdradzieckie matki

  Nasze zdradzieckie matki

  Nie mogłam zaplanować tego, że moja nowa książka "Jeszcze czego!", w której dożylnie piszę o tym, jak w Polsce łamie się prawa kobiet, wmawiając im jednocześnie, że się je kocha, lubi, szanuje, ukazała się w TAKIEJ chwili. W chwili, gdy po raz pierwszy w historii polskie kobiety na serio wyszły na ulice w obronie swoich praw.

  Czytaj więcej »
 • Nie owijajmy w bawełnę

  Nie owijajmy w bawełnę

  Sto dwadzieścia siedem miliardów T-shirtów dałoby się uszyć ze światowych zasobów bawełny. I to tylko z tych już składowanych w magazynach. To siedemnaście koszulek na jednego mieszkańca Ziemi, wliczając noworodki. Czy to dużo?

  Czytaj więcej »
 • Moda w służbie futbolu

  Moda w służbie futbolu

  Mój wybór, mój styl - mówi w reklamie Vistuli Robert Lewandowski, odbijając piłkę w szykownym czarnym garniturze, koszuli z mankietami na wytworne spinki i czarnym jedwabnym krawacie. Wygląda jak milion dolarów.

  Czytaj więcej »
 • Myszy i róże

  Myszy i róże

  Paulina, daj spokój z tymi prawami kobiet! Mamy w Polsce kryzys konstytucyjny! Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy! - taki oto wpis na moim facebookowym profilu "zapodał" mój kolega, postępowy intelektualista, ojciec córek, mąż żony, syn matki i przyjaciel przyjaciółek.

  Czytaj więcej »