Paulina Młynarska

 • Wpisz marzenia w kalendarz

  Wpisz marzenia w kalendarz

  Dla mnie jesień to czas planowania. Uprawiam wolny zawód i nauczyłam się, że bez tego ani rusz. Jednak nie zawsze tak było. Jeszcze kilka lat temu żyłam w totalnym chaosie i nigdy nie byłam zadowolona z efektów swojej pracy. Nieustannie towarzyszyło mi poczucie, że gonię w piętkę, a kiedy znajomi pytali: "Co słychać?", w odpowiedzi słyszeli najczęściej: "Jestem zmęczona". Postanowiłam nad tym jakoś zapanować i intuicyjnie zaczęłam dokładnie planować cały rok z góry. To był strzał w dziesiątkę!

  Czytaj więcej »
 • Piękna, daj na luz!

  Piękna, daj na luz!

  ​Kiedy zaczynałam pracować w TVN, chciałam sprawiać wrażenie idealnej prowadzącej program telewizyjny. Zależało mi na tej robocie. Dwa lata wcześniej wróciłam z emigracji. Moje życiowe konto wzbogaciło się tam o kilka cennych doświadczeń zawodowych, grono oddanych przyjaciół, sentencję rozwodową i odrobinę zaczerpniętego u samych źródeł wyczucia na temat tego, co można uznać za stylowe.

  Czytaj więcej »
 • Miłość? A co to?

  Miłość? A co to?

  Pełnia lata i słońca w Kościelisku. Wszystkie ptaki śpiewają równocześnie abstrakcyjny hymn na cześć Tatr, życia i zieloności traw. Na tarasie kwitną (a jak pachną!) róże i lawenda.

  Czytaj więcej »
 • Lato jest twoje!

  Lato jest twoje!

  Lato jest wredne. Bo krótkie. Dwanaście tygodni i po wszystkim. Czekamy na lato napalone, marząc, że będziemy upojone, a kończymy zawiedzione. I po co to wszystko było? Te pilingi, treningi, diety, zakupy, fryzjer, pedikiur, nowy kostium kąpielowy? Ledwo się człowiek wyplątał z rajstop, już trzeba przywdziewać ciepłe skarpety.

  Czytaj więcej »
 • Efekt Muchy

  Efekt Muchy

  Cenię Annę Muchę. Kropka. Cenię za to, że jest jedyną na polskim firmamencie gwiazd celebrytką o takiej pozycji i "zasięgu" w mediach, także tych plotkarskich, która poza lansowaniem samej siebie chce też powalczyć o ważne i ważkie sprawy.

  Czytaj więcej »
 • Nasze małe średniowiecze

  Nasze małe średniowiecze

  W 1999 roku, roku sądnym, roku zaćmienia Słońca, ostatnim roku poprzedniego stulecia zaczęło się dziać w mediach coś niezwykłego. Coś, co od tamtej pory miało na dobre zagościć na wszystkich antenach, łamach i w internecie.

  Czytaj więcej »
 • Stare brzydkie kaczątko

  Stare brzydkie kaczątko

  Wystarczy złapać skórę przy skroniach i do góry. Od razu lepiej. No nie wiem, czy lepiej...

  Czytaj więcej »
 • Ocalone i stracone

  Ocalone i stracone

  Ta książka chwyciła mnie za gardło i nie chce puścić. "Najgorszy człowiek na świecie" (wydawnictwo Znak), autobiograficzna powieść Małgorzaty Halber, bo o niej mowa, nie tylko na mnie wywarła tak silne wrażenie.

  Czytaj więcej »
 • Dzieje grzechu i pigułka "po"

  Dzieje grzechu i pigułka "po"

  Piętnastoletnia Zuzka nie grzeszy mądrością. Pokażcie mi kogoś w tym wieku, kto grzeszy. Mądrością, bo jeśli chodzi o prawdziwe grzeszenie, to raczej wszyscy i do późnej starości.

  Czytaj więcej »
 • Perfekcja albo życie, twój wybór

  Perfekcja albo życie, twój wybór

  Odwiedziła mnie w Kościelisku koleżanka z Paryża, której nie widziałam kilka lat. - Ależ piękna z ciebie kobieta! - wyrwało mi się, gdy witałam ją w drzwiach. Po czterdziestce jej rasowa twarz nabrała klasy. Kurze łapki wokół oczu, delikatny cień wokół ust, zamyślone czoło, kręcone włosy w nieładzie, a w nich pojedyncze srebrne nitki, które tylko dodały jej urody.

  Czytaj więcej »