O swoim związku z Agatą Passent Wojciech Kuczok powiedział: „To była fascynacja od pierwszego wejrzenia”. Osiem miesięcy później mówi GRAZII: „To historia, niedługo będziemy po rozwodzie”. My pytamy: co się stało z tą miłością? I w jakim momencie życia jest teraz?

Zdjęcie

Znalazłem się. we właściwym miejscu i czasie. Wróciłem do tego, co jest mi bliskie. /Anna Hernik-Solarska /Grazia
Znalazłem się. we właściwym miejscu i czasie. Wróciłem do tego, co jest mi bliskie.
/Anna Hernik-Solarska /Grazia

Gdy proszę go o wywiad, pisarz ma jedną prośbę - muszę przyjechać na Jurę Krakowsko- Częstochowską i porozmawiać z nim w "jego naturalnym środowisku". Wojciech Kuczok wita mnie na tarasie drewnianego domu w Podlesicach w sercu Jury, który należy do jego przyjaciółki, dziennikarki i autorki filmów o Himalajach, Aliny Markiewicz.

Zaledwie półtora roku wcześniej wywrócił swoje życie do góry nogami: związał się z córką Agnieszki Osieckiej, Agatą Passent. Ślub wzięli po sześciu miesiącach znajomości.

Reklama

Zaskoczeniem była szczerość, z jaką Kuczok opowiedział w wywiadzie o swoim uczuciu. I fakt, że intymnym wyznaniom towarzyszyła odważna sesja zdjęciowa w łóżku.

Pisarz przeprowadził się do Warszawy, pokazywał się z nowo poślubioną żoną na pełnych celebrytów bankietach.

Dziś o krótkim małżeństwie z Agatą mówi: "Warszawski epizod". Jest blisko natury, pisze książkę, monodram, dwie kolejne powieści ma w planach. Dlaczego ten związek zakończył się tak szybko? Jak wygląda jego "nowe" życie?

Cały wywiad w najnowszym numerze magazynu "GRAZIA". W sprzedaży od 12 czerwca.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ludzie

Grazia
Więcej na temat:wojciech kuczok

Zobacz również

  • Hanna Lis: Rodzina od nowa

    Zawsze twierdziła, że bardziej stawia na dom niż na karierę. Określenie „matka kwoka” nie wydawało jej się obraźliwe. Lubiła swoją rodzinę, cały ten mały domowy wszechświat, gdzie trzeba ugotować,... więcej