O swoim związku z Agatą Passent Wojciech Kuczok powiedział: „To była fascynacja od pierwszego wejrzenia”. Osiem miesięcy później mówi GRAZII: „To historia, niedługo będziemy po rozwodzie”. My pytamy: co się stało z tą miłością? I w jakim momencie życia jest teraz?

Zdjęcie

Znalazłem się. we właściwym miejscu i czasie. Wróciłem do tego, co jest mi bliskie. /Anna Hernik-Solarska /Grazia
Znalazłem się. we właściwym miejscu i czasie. Wróciłem do tego, co jest mi bliskie.
/Anna Hernik-Solarska /Grazia

Gdy proszę go o wywiad, pisarz ma jedną prośbę - muszę przyjechać na Jurę Krakowsko- Częstochowską i porozmawiać z nim w "jego naturalnym środowisku". Wojciech Kuczok wita mnie na tarasie drewnianego domu w Podlesicach w sercu Jury, który należy do jego przyjaciółki, dziennikarki i autorki filmów o Himalajach, Aliny Markiewicz.

Zaledwie półtora roku wcześniej wywrócił swoje życie do góry nogami: związał się z córką Agnieszki Osieckiej, Agatą Passent. Ślub wzięli po sześciu miesiącach znajomości.

Reklama

Zaskoczeniem była szczerość, z jaką Kuczok opowiedział w wywiadzie o swoim uczuciu. I fakt, że intymnym wyznaniom towarzyszyła odważna sesja zdjęciowa w łóżku.

Pisarz przeprowadził się do Warszawy, pokazywał się z nowo poślubioną żoną na pełnych celebrytów bankietach.

Dziś o krótkim małżeństwie z Agatą mówi: "Warszawski epizod". Jest blisko natury, pisze książkę, monodram, dwie kolejne powieści ma w planach. Dlaczego ten związek zakończył się tak szybko? Jak wygląda jego "nowe" życie?

Cały wywiad w najnowszym numerze magazynu "GRAZIA". W sprzedaży od 12 czerwca.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ludzie

Grazia
Więcej na temat:wojciech kuczok

Zobacz również

  • Ile jesteśmy winni rodzicom?

    Starym rodzicom należy się szacunek, pomoc i opieka. Tak jednym tchem powie większość z nas. A co, jeśli poczucie obowiązku miesza się w nas z poczuciem krzywdy i żalem z dzieciństwa? Czy rodzice... więcej