• Ile jesteśmy winni rodzicom?

  Ile jesteśmy winni rodzicom?

  Starym rodzicom należy się szacunek, pomoc i opieka. Tak jednym tchem powie większość z nas. A co, jeśli poczucie obowiązku miesza się w nas z poczuciem krzywdy i żalem z dzieciństwa? Czy rodzice mają prawo żądać opieki, której sami nam nie zapewnili?

  Czytaj więcej »
 • Sztuka umiaru

  Sztuka umiaru

  Guru wszystkich przedsiębiorców Mark Zuckerberg paraduje stale w szarym T-shircie i dżinsach, Beyoncé przekonuje, że nie kupuje biżuterii, a Hanna Lis chwali espadryle za 60 zł. Oszczędne życie jest dziś modne – bardziej niż kiedykolwiek. Ale jak oszczędzać, gdy nie dysponujemy majątkiem godnym telewizyjnej gwiazdy?

  Czytaj więcej »
 • Nieznośny ból brzucha

  Nieznośny ból brzucha

  To uczucie zna każdy z nas. Cierpimy i nie mamy na nic ochoty. Jeśli taki ból przydarza ci się sporadycznie, masz zepsuty dzień. A jeśli częściej? Z dr n. med. Mirosławą Gałęcką, założycielką poznańskiego Instytutu Mikroekologii, rozmawiamy o tym, co robić, kiedy bóle pojawiają się regularnie.

  Czytaj więcej »
 • Moda na gęsinę

  Moda na gęsinę

  W Polsce ta tradycja odrodziła się niedawno – na stołach w dniu św. Marcina gości gęsina. Mięso wymagające pewnej wprawy, ale pyszne i wartościowe.

  Czytaj więcej »
 • Domowe pasty

  Domowe pasty

  Doskonałe do ulubionego chleba i jako dodatek do rozmaitych dań. Kosztują niewiele wysiłku i dadzą mnóstwo smaku i satysfakcji.

  Czytaj więcej »
 • Pomysł na ziemniaki

  Pomysł na ziemniaki

  Dobrze znane i swojskie, ale w nowych odsłonach. Są tak uniwersalne, że sprawdzają się zarówno w prostych, jak i wyrafinowanych połączeniach.

  Czytaj więcej »
 • Porozmawiajmy o raku

  Porozmawiajmy o raku

  Rocznie w Polsce 14 000 kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi – 5000 z nich co roku umiera. Spośród 3500 kobiet, które każdego roku zapadają na raka szyjki macicy, umiera połowa. Częściej rozmawiamy o tragediach niż o tym, jak im zapobiegać. O tym, jak mądrze podejść do raka, pomagając sobie i naszym bliskim, rozmawiamy z psychoonkolożką Adrianną Sobol.

  Czytaj więcej »
 • Historia jednego dymka

  Historia jednego dymka

  Budzą skrajne emocje. Dla jednych symbolizują wolność i niezależność, dla innych są synonimem śmiertelnego zła. Od ponad 500 lat papierosy stanowią ważny element historii społecznej. I kto choć raz nie uległ magii odprężającego dymka po udanym seksie, niech pierwszy rzuci kamieniem.

  Czytaj więcej »
 • Mocny akcent

  Mocny akcent

  Jednym z najlepszych sposobów na wyraziste wnętrze jest postawienie na jeden silny motyw. Przeczytaj o najlepszych pomysłach oraz zaletach (i wadach) takich wnętrz.

  Czytaj więcej »
 • Cholesterol jak dr Jekyll i mr Hyde

  Cholesterol jak dr Jekyll i mr Hyde

  O cholesterolowych pułapkach, stereotypach, mitach i postępie medycyny, który wcale nie zwalnia nas z odpowiedzialnych wyborów, rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Arturem Mamcarzem.

  Czytaj więcej »