W najbliższych tygodniach na ekrany kin wyjdzie kilka filmów, które naprawdę trzeba zobaczyć. Sprawdźcie, o jakie tytuły chodzi.

Zdjęcie

Te filmy trzeba zobaczyć /©123RF/PICSEL
Te filmy trzeba zobaczyć
/©123RF/PICSEL

"Azyl" reż. Niki Caro

“Azyl" to opowieść o Antoninie i Janie Żabińskich, gospodarzach warszawskiego zoo, którzy w czasie II Wojny Światowej na terenie parku ukrywali dziesiątki Żydów. To jedna z tych historii, które wręcz prosiły się o hollywoodzką realizację. W rolach głównych Jessica Chastain ("Interstellar", "Wróg numer jeden") oraz Johan HeldenberghS ("W kręgu miłości", "Zupełnie nowy testament").

PREMIERA: 24 marca

Reklama

“Dalida. Skazana na miłość" reż. Lisa Azuelos

Kolejna, warta uwagi filmowa biografia. Historia Dalidy - jednej z najpopularniejszych wokalistek lat 70. Film opowiada o jej artystycznych wzlotach i prywatnych porażkach, pokazując tym samym fenomen artystki, która sprzedała prawie 170 milionów nagrań na całym świecie, a jej utwory powstawały w 10 językach.  

PREMIERA: 31 marca

“Uciekaj!" reż. Jordan Peele

Jedno z największych filmowych zaskoczeń tego roku. Horror tylko dla dorosłych, który w Stanach Zjednoczonych zarobił już ponad 100 milionów dolarów (przy budżecie rzędu 4 milionów). Historia czarnoskórego chłopaka, który przyjeżdża po raz pierwszy do rodziców swojej białoskórej dziewczyny i wyczuwa, że są w stosunku do niego nieprzychylni. Amerykańscy krytycy jednogłośnie nazywają film arcydziełem i jednym z najoryginalniejszych horrorów w historii.

PREMIERA: 28 kwietnia

“Szatan kazał tańczyć" reż. Katarzyna Rosłaniec

Polska propozycja autorki nagrodzonego w Berlinie "Bejbi Blues" i "Galerianek". Historia młodej artystki, która po premierze swojej książki wpada w sidła alkoholu, imprez i narkotyków i nie potrafi odnaleźć swojego miejsca na świecie. W rolach głównych Magdalena Berus ("Druga szansa") i Łukasz Simlat ("Zjednoczone stany miłości"). Warto, choćby dla niecodziennej "instagramowej" formy.

PREMIERA: 5 maja 2017

“Baywatch. Słoneczny patrol" reż. Seth Gordon

Serialowy klasyk powraca - co prawda już bez Davida Hasselhoffa i Pameli Anderson, ale za to z Dwaynem Johnsonem i Zackiem Efronem. 2017 to rok odświeżania starych, kultowych produkcji, więc nic dziwnego, że Hollywood w końcu zainteresowało się słynnym w latach 90. serialem. Nic nie wskazuje na to, by było to dzieło wybitne, ale dla samego sentymentu i dobrej zabawy warto będzie wybrać się do kina.

PREMIERA: 12 maja

Ewelina Willmann

Artykuł pochodzi z kategorii: Styl życia

Grazia

Zobacz również

  • Antybiotyki: Brać czy nie brać?

    Jedni unikają ich jak ognia, inni łykają (prawie) jak dropsy. Jak znaleźć złoty środek i mądrze korzystać z antybiotykoterapii? Kiedy jest konieczna, a kiedy zupełnie bezsensowna i jak to ustalić?... więcej