Jednym z najlepszych sposobów na wyraziste wnętrze jest postawienie na jeden silny motyw. Przeczytaj o najlepszych pomysłach oraz zaletach (i wadach) takich wnętrz.

Zdjęcie

To pomysł tylko dla tych, którzy nie potrzebują wyciszenia. Najlepsze efekty dadzą intensywne, kontrastowe połączenia. /©123RF/PICSEL
To pomysł tylko dla tych, którzy nie potrzebują wyciszenia. Najlepsze efekty dadzą intensywne, kontrastowe połączenia.
/©123RF/PICSEL

Niezależnie od tego, jaki motyw przewodni wybierzesz, będziesz miała pewność, że twoje mieszkanie się wyróżni.
Z drugiej strony warto się zastanowić, jak będziesz się czuła w takim wnętrzu. W końcu takie aranżacje wymagają sporych nakładów i nie robisz ich na kilka tygodni. Może się okazać, że wielość bardzo intensywnych kolorów czy też mnóstwo kwiatowych wzorów będzie dla ciebie nie do zniesienia. Ale takie motywy jak jasne drzewo czy beton mogą na niektórych działać wyciszająco.

Zdjęcie

Lustro otwiera przestrzeń /©123RF/PICSEL
Lustro otwiera przestrzeń
/©123RF/PICSEL

Reklama

 Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, że o całości zdecydują nie tylko wiodące elementy, ale też dodatki - mogą one wzmacniać główny motyw lub go łagodzić i wprowadzać urozmaicenie.
 W przypadku bardzo intensywnych kolorów ścian efekt złagodzą białe meble, a przy metalowych wykończeniach wnętrze ocieplą dodatki z drewna i ceramiki. Jeśli chcesz dodać wnętrzu wyrazu bez ponoszenia wielkich kosztów, postaw na dodatki i tkaniny w jednym kolorze.
Maja Handke
GRAZIA 10/2017

Artykuł pochodzi z kategorii: Styl życia

Grazia

Zobacz również

  • Magdalena Różczka: Niemożliwe we mnie nie istnieje

    Czy można sobie zaprojektować świat? „Jeśli mocno czegoś pragnę i intensywnie to sobie wyobrażam, to się po prostu wydarzy”, twierdzi Magdalena Różczka. Naiwność? Zbytni optymizm? A może po prostu... więcej